enova2istore

iStore.pl to pierwsza i najstarsza platforma sklepowa na rynku, działająca w systemie SaaS powstała w 2001 roku, od 2007 r. wchodzi w skład Grupy Allegro wraz z m.in. Allegro.pl, Ceneo.pl, Oferia.pl oferuje gotowe, kompleksowe oprogramowanie sklepu internetowego, skupia ponad 2100 sklepów z różnorodnych branż, działa w bezpiecznym systemie prowizyjnym. Program Enova to nowowczesny system ERP działający na bazie SQL Server. Połączenie danych tych dwóch rozwiązań realizowane jest za pomocą programu enova2istore z wykorzystaniem WebApi.


Rynek handlu internetowego w Polsce z roku na rok wykazuje tendencje wzrostową, coraz więcej klientów docenia zalety kupowania taniej, szybciej i bez wychodzenia z domu. Zdecydowanym liderem rynku e-commerce w Polsce jest Grupa Allegro. W skład Grupy wchodzi kilka serwisów e-commerce, w tym także platforma sklepowa iStore, Strefa Marek oraz Ceneo.pl. Stąd potencjał Grupy Allegro jest nieporównywalny z żadnym innym serwisem e-commerce w Polsce.


enova2iStore 

SoftwareStudio oferuje autorskie rozwiązanie ułatwiające integrację sklepu działającego na platformie iStore lub Strefie Marek Allegro, program enova2iStore to integrator który pozwala na automatyczną aktualizację informacji w sklepie internetowym (np. stanów i cen) na podstawie danych odczytywanych z baz danych programów handlowo magazynowych np. enova firmy Soneta.
Program działa automatycznie i bezinterfejsowo, ustawiony harmonogram zadań uruchamia zadanie replikacji danych z określoną częstotliwością.
Dane odczytywane są z bazy SQL i przekazywane do sklepu iStore.

program enova
Firmy wykorzystujące rozwiązania grupy Allegro mają udostępniany standardowy mechanizm pozwalający na integrację własnych systemów ERP lub handlowo magazynowych ze sklepem internetowym iStore. Rozwiązanie oferowane przez iStore (Allegro) to zestaw funkcji udostępnianych przez WebService (WebApi).
WebAPI – usługa świadczona przez Grupę Allegro umożliwiająca korzystanie z interfejsu dostępowego, wykorzystującego protokół HTTP i język XML, zawierającego definicje WSDL protokołu SOAP opisujące sposób komunikacji zewnętrznych aplikacji z zasobami iStore.pl.

WebAPI iStore

WebAPI iStore.pl umożliwia wymianę informacji m. in. na temat zamówień, produktów czy klientów, między sklepem a oprogramowaniem zewnętrznym. Tym samym każdy właściciel sklepu iStore.pl zyskuje możliwość integracji z dowolnym zewnętrznym systemem: aplikacją, serwisem internetowym czy też usługą. Co ważne korzystanie z usługi WebAPI iStore.pl jest bezpłatne!

Każdy właściciel sklepu iStore.pl może teraz zbudować całkiem nowe funkcjonalności usprawniające sprzedaż w oparciu o usługę WebAPI iStore.pl. W jej ramach udostępniamy szereg metod, które wspólnie dają możliwość tworzenia indywidualnych rozwiązań handlowych, logistycznych czy administracyjnych powiązanych ze sklepem iStore.pl. Zyskujemy możliwość integracji ze sklepem iStore.pl również nietypowych, a także indywidualnych rozwiązań.

Usługa WebAPI iStore.pl może być wykorzystana np. do integracji własnego sklepu z dostępnymi na rynku, bądź własnymi, rozwiązaniami finansowo-księgowymi, magazynowymi, CRM czy też np. do przygotowania własnego modułu do administracji sklepem.

źródło: istore.pl, allegro.pl, zrzuty ekranów są przykładami wersji testowej i zawierają dane przykładowe.
SoftwareStudio Sp. z o.o.