Program Produkcja MRP (enova)

Program Produkcja MRP (enova)

Firma Soneta Sp. z o.o. z Krakowa rozbudowała program enova moduł Handel o rozwiązanie do kontroli i rozliczania produkcji klasy MRP II. Celem modułu produkcja programu enova jest stworzenie dodatkowego modułu jako uzupełnienia modułu Handel, służącego do obsługi zaawansowanej kompletacji lub prostej produkcji.
Moduł PRODUKCJA programu Enova udostępnia następujące funkcjonalności:

 • Definiowanie technologii wytworzenia produktu, jako zbioru operacji, dla których zdefiniowane są listy surowców potrzebnych do ich wykonania, listy powstających w ich wyniku produktów oraz dodatkowe koszty operacji. 
 • Tworzenie zleceń produkcyjnych w oparciu o technologie. 
 • Wykonywanie kalkulacji kosztu wytworzenia z poziomu technologii lub zlecenia. 
 • Generowanie dokumentów rozchodu surowców i przyjęcia produktów z poziomu zlecenia dla wybranego surowca, wybranej czynności lub dla całego zlecenia. 
 • Generowanie zamówienia na surowce z poziomu zlecenia lub przy pomocy generatora zamówień.

Obiekty modułu PRODUKCJA

Moduł kompletacji/produkcji wymaga następujących dodatkowych obiektów:

 • Technologia 
 • Operacja 
 • Surowiec/produkt 
 • Koszt 

oraz nowego dokumentu Zlecenie produkcyjne (w strukturze dokumentów handlowych). 

Następujące obiekty wymagają zmian: 

 • Definicja dokumentu: parametr włączający związek dokumentu z technologią 
 • Relacja między dokumentami: nowy typ relacji powodujący powiązanie surowców i produktów z technologii z pozycjami dokumentu podrzędnego

źródło: Soneta Sp. z o.o.

SoftwareStudio Sp. z o.o.

No post found!

TCS program demo

Oferta oprogramowania do narzędziowni to nie tylko opis na stronie internetowej.
Jeżeli prezentacja multimedialna nie wystarcza to przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu TCS Twoim potrzebom?
Program do identyfikacji sprzętu
SAdam

SQL Azure

Zobacz jak działa Narzędziarnia SQL Azure w programie TCS.net! Oprogramowanie dla narzędziowni Windows Azure System Windows Azure to otwarta i elastyczna platforma usług w chmurze oferowana przez firmę Microsoft…. Windows Azure Powinieneś rozważyć, czy potrzebujesz

wypożyczenia narzędzi, magazyn narzędzi
admin

Systemy zarządzania gospodarką narzędziową

Wsparcie dla działu utrzymania ruchu, magazyn BHP, środków ochrony osobistej, materiałów eksploatacyjnych, a także opakowań to kolejne zastosowania w ramach systemu zarządzania gospodarką narzędziową. Narzędzia wypożyczone pracownikom lub kontrahentom podlegają zwrotowi do magazynu, skąd zostały pobrane, czyli wypożyczone. Narzędziownia ma zarządzać narzędziami od procesu zakupów, właściwym użytkownikiem, serwisem, aż po ich likwidację.

android-Integracja-SAP
Narzędziownia

Integracja SAP

Integracja SAP jest bardzo ważnym elementem systemu ERP. Głównym celem ERP jest integracja danych i procesów ze wszystkich obszarów organizacji i ujednolicenie ich w celu łatwego dostępu i przepływu pracy. Mimo, że idealnym rozwiązaniem był by jeden system ERP dla całej organizacji, wiele większych firm zwykle tworzy system ERP, a następnie opierając się na tym systemie tworzy zewnętrzne interfejsy do innych systemów oddzielnie, te interfejsy mogą być bardziej wydajne i skuteczniejsze w realizowaniu potrzeb organizacji.