Przeglądarka internetowa to chyba najistotniejszy element oprogramowania na komputerze. Większość swojego czasu w trybie online spędzasz, pracując w przeglądarce: wyszukując, czatując, korzystając z poczty e-mail, robiąc zakupy, korzystając z usług bankowych, czytając wiadomości i oglądając filmy wideo online – wszystko to najczęściej robisz, używając przeglądarki.

Chrome jest pierwszą przeglądarką, w której zastosowano system tłumaczenia maszynowego niewymagający dodatkowych wtyczek ani rozszerzeń. Gdy język strony internetowej nie jest zgodny z ustawieniami języka wybranymi w przeglądarce, Chrome automatycznie wyświetli pytanie o przetłumaczenie takiej strony internetowej na język preferowany przez użytkownika. Można używać pola omnibox w przeglądarce Chrome do wpisywania zarówno adresów internetowych, jak i wyszukiwanych haseł.

Przeglądarka Chrome została stworzona z myślą o stabilnej pracy. Jeśli jedna z kart ulegnie zawieszeniu lub awarii, nie ma to wpływu na pozostałe karty.

Układ kart można też dowolnie zmieniać według upodobań – szybko i prosto.

Udostępnianie pulpitu powinno być jedną z najbardziej trywialnych czynności w systemach operacyjnych, ale wciąż sprawia wiele trudności. Szczególnie wtedy, gdy masz inny system operacyjny niż Twój klient, a on nie ma umiejętności technicznych. Z pomocą przychodzi jednak Google.

Google udostępniła właśnie wersję beta rozszerzenia do przeglądarki Chrome, które pozwala udostępniać komuś zdalnie swój pulpit. W tym celu wystarczy drugiej osobie przekazać specjalny, 12-cyfrowy kod dostępu. Ona następnie, jeśli ma konto Google, może połączyć się z naszym komputerem.

Efekt końcowy renderowany jest na zdalnej maszynie przez engine V8, na tyle szybko, że da się w ten sposób pracować zdalnie nawet ze skomplikowanym oprogramowaniem, takim jak np. Photoshop. Jeśli Google dopracuje drobne usterki w Google Chrome Remote Desktop, może stać się ono jednym z najsilniejszych argumentów na rzecz wykorzystania tej przeglądarki w środowiskach korporacyjnych. Pojawienie się takiej funkcjonalności w mobilnej wersji Chrome pozwoliłoby zaś użytkownikom na łatwy dostęp do swoich domowych desktopów, gdziekolwiek nie są, bez konieczności konfigurowania serwera VNC i pisania regułek do zapory sieciowej.

Jeśli nie chcesz, aby odwiedzane przez Ciebie witryny zostały zarejestrowane w historii przeglądarki, możesz skorzystać z trybu incognito. W trybie incognito przeglądarka Google Chrome nie zapisuje informacji na temat odwiedzanych witryn. Jednak witryny nadal mogą rejestrować informacje o Twoich odwiedzinach. Pliki, które zostały zapisane na komputerze użytkownika, zostaną zachowane. Jeśli na przykład zalogujesz się na konto Google w witrynie http://www.google.pl w trybie incognito, przeprowadzone następnie wyszukiwania zostaną zarejestrowane w Historii online Google.