DEMO – Wersja demonstracyjna programu Magazyn Narzędzi pozwala poznać szereg standardowych funkcjonalności systemu.

Większość producentów oprogramowania udostępnia demonstracyjną wersję swoich programów. Użytkownik przed zakupem może zapoznać się nie tylko z zakresem funkcjonalnym oprogramowania, ale także ocenić przydatność i łatwość obsługi.

Nowoczesna narzędziownia
wymaga nowoczesnego oprogramowania.

Tool Management Software

Wielu użytkowników posiada wieloletnie przyzwyczajenia co do sposobu obsługi programów, łatwości interpretacji informacji wyświetlanych na ekranie czy na wydrukach.

Firmy informatyczne często zamiast udostępniać wersje demo swoich programów, pokazują ich funkcjonalność za pomocą prezentacji multimedialnych, filmów czy animacji.

Istotnym elementem w testowaniu wersji demonoprogramowania jest wydajność, szczególnie tam gdzie przewidywane jest spore obciążenie serwera aplikacji. W przypadku, gdy:

  • program ma działać na kilkudziesięciu, czy nawet kilkuset komputerach
  • baza danych zawiera miliony rekordów

Wersja DEMONSTRACYJNA programu pozwala zbadać jak dana wersja oprogramowania radzi sobie z takim obciążeniem. Niestety sama technologia oprogramowania nie gwarantuje dużej wydajności. Gdyż nieumiejętne programowanie lub niewłaściwa konfiguracja serwera może spowodować znaczny spadek wydajności aplikacji.

DEMO

Demo aplikacja webowa

Większość aplikacji SoftwareStudio to programy działające przez przeglądarkę internetową korzystać można na większości popularnych przeglądarek m.in Chrome i FireFox

Zobacz demo programu TCS.net