Historia obrotów magazynowych

Funkcja HISTORIA w programie Studio TCS.net ma ważne zadanie w narzędziowni i dziale utrzymania ruchu. Pomaga ona w monitorowaniu obrotów magazynowych dla konkretnej kartoteki magazynowej. Aby uzyskać te informacje, należy użyć polecenia HISTORIA dostępnego w pasku funkcji.

Wyświetlenie obrotów magazynowych (pozycji dokumentów) dla wskazanej kartoteki magazynowej wymaga potwierdzenia polecenia HISTORIA w pasku funkcji.

Gdy wywołasz to polecenie, zostanie wyświetlone okno zestawienia z danymi. Po przeglądnięciu tych informacji można je zamknąć, naciskając przycisk oznaczony jako ZAKOŃCZ.

W gospodarce narzędziami istnieje wiele procesów do kontrolowania. Trzeba śledzić, które narzędzia są używane przez pracowników, gdzie się znajdują, w jakim stanie się znajdują, i czy potrzebują naprawy. Wszystkie te działania muszą być dokładnie monitorowane, a wiele firm ma określone strategie, według których prowadzi się gospodarkę narzędziami.

Dzięki podstawowym informacjom na temat narzędzi istnieje możliwość wypożyczania ich bezpośrednio pracownikom lub wykonawcom. Przy każdej transakcji można określić datę zwrotu, aby uniknąć nieograniczonych wypożyczeń. Wszystkie zwroty są zapisywane na liście aktywnych transakcji wypożyczeń przypisanych do danego pracownika lub wykonawcy.

Automatyczna identyfikacja za pomocą kodów kreskowych jest bardzo przydatna w identyfikowaniu towarów, narzędzi, pracowników, miejsc składowania i opakowań. Dzięki temu proces zarządzania narzędziami staje się bardziej efektywny i precyzyjny.

Okno zestawienia zamykane jest przez potwierdzenie przycisku ZAKOŃCZ.

Gospodarka narzędziami składa się z wielu procesów. Jest to kontrola tego, jacy pracownicy korzystają z urządzeń, jaka jest dokładna lokalizacja narzędzi, w jakim są one stanie i czy wymagają naprawy i wiele wiele więcej. Wszystkie te działania powinny być odpowiednio kontrolowane i w większości firm przebiegają według konkretnych strategii.

W oparciu o podstawowe dane o narzędziach istnieje możliwość wypożyczania narzędzi bezpośrednio pracownikom/wykonawcom. Dla każdej transakcji można zdefiniować oczekiwaną datę zwrotu w celu zapobiegania bezterminowym wypożyczeniom. Zwroty są odnotowywane na liście aktywnych transakcji wypożyczeń dla danego pracownika/wykonawcy.

Technikę automatycznej identyfikacji za pomocą kodów kreskowych można wykorzystać do identyfikacji towarów, narzędzi, pracowników, miejsc składowania, opakowań oraz wyposażenia. Program przeznaczony do ewidencji sprzętu, narzędzi i materiałów eksploatacyjnych.

TCS program demo

Oferta oprogramowania do narzędziowni to nie tylko opis na stronie internetowej.
Jeżeli prezentacja multimedialna nie wystarcza to przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu TCS Twoim potrzebom?
System Utrzymania Ruchu
ss_administrator

System Utrzymania Ruchu

System Utrzymania Ruchu (ang. Maintenance Management System) to narzędzie, które umożliwia zarządzanie procesem utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie. Dzięki niemu możliwe jest planowanie, organizowanie oraz kontrolowanie działań związanych z utrzymaniem maszyn i urządzeń w dobrym stanie technicznym.

Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń
ss_administrator

Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń

Sposób utrzymania ruchu określonych maszyn i urządzeń zależy od ich charakterystyki konstrukcyjnej i roli, jaką spełniają w procesie produkcyjnym. Urządzenia skomplikowane, kosztowne i pracujące w zautomatyzowanych liniach technologicznych powinny być utrzymywane bardzo starannie. Ich awaria powoduje, bowiem przestój całej linii. Strategię eksploatacyjną należy, więc dostosować do konkretnych urządzeń i maszyn oraz warunków ich eksploatacji, pomocny w tym będzie odpowiednio konfigurowany i wdrożony system CMMS.

cmms utrzymanie ruchu
ss_administrator

CMMS utrzymanie ruchu

CMMS utrzymanie ruchu w programie TCS.net znajduje się w chmurze prywatnej VMware. Możemy je zintegrować z systemem SAP. Internet to doskonałe narzędzie do efektywnego zarządzania utrzymaniem ruchu w zakładach przemysłowych.