Generowanie kodów kreskowych

Program w narzędziowni

Generowanie kodów kreskowych

Programy SoftwareStudio potrafią generować wiele standardowych kodów kreskowych zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D. Kod kreskowy lub kod paskowy (bar code) – graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki (reguł opisujących budowę kodu, np. jego wymiary, zbiór kodowanych znaków, algorytm obliczania cyfry kontrolnej i inne) danego kodu.

Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programach SoftwareStudio to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG).

Przygotowanie do pracy programu w zakresie generowania kodów kreskowych polega na odpowiednim ustawieniu i wyborze parametrów. Generowane kody kreskowe mogą być zapisane w bazie lub jako pliki na dysku twardym. Ponadto należy odpowiednio ustawić skorowidze związane z obsługą kodów kreskowych.

Kody kreskowe
konfiguracja programu

W trakcie odczytywania kodu techniką skanowania, światło pochodzące z czytnika, uformowane w cienką wiązkę laserową, przesuwa się wzdłuż czytanego kodu, w danym momencie oświetla niewielki punkt kodu, następnie światło to jest odbijane przez jasne elementy kodu (przerwy), a pochłaniane przez jego ciemne elementy (kreski, pola). Światło odczytuje fotodioda, odbite od przerw powoduje powstanie w czytniku silniejszych sygnałów elektrycznych, natomiast w wyniku braku odbicia (kreski) powstają sygnały słabsze. W zależności od grubości kresek/przerw, różny jest też czas trwania poszczególnych sygnałów. Czas trwania każdego impulsu koduje informacje, które są tłumaczone przez dekoder czytnika na cyfry, litery lub inne znaki i przesyłane do komputera.

Wygenerowane kody kreskowe można drukować na zwykłych drukarkach oraz na specjalizowanych drukarkach kodów kreskowych dzięki standardowym sterownikom drukarek Windows. Drukowanie kodów kreskowych na dokumentach i etykietach (logistycznych) odbywa się na zasadzie wydruki znaku graficznego, który może być odczytywany z bazy danych SQL lub bezpośrednio z dysku twardego serwera.
Wydruk można dowolnie skonfigurować za pomocą Report Builder, ustalając miejsce położenia kontrolki (obiektu) z kodem kreskowym oraz jego rozmiar.

Oprócz drukowania kodów kreskowych na dokumentach, funkcje drukowania można wykorzystać do drukowania etykiet logistycznych, które wydrukowane mogą być naklejane na jednostki opakowań (kartonów, palet).


Podgląd dokumentu
z wygenerowanymi kodami kreskowymi

Projektowanie dokumentu z kodem kreskowym
za pomocą Report Builder

ODCZYT KODÓW KRESKOWYCH
Do odczytywania zawartości informacji zapisanej za pomocą kodu kreskowego wykorzystywane są specjalistyczne urządzenia wyposażone w czytnik kodów kreskowych. W zakładach przemysłowych oraz firmach handlowych znajdują zastosowanie zarówno proste czytniki podłączane za pomocą kabla do komputera, czytniki radiowe oraz profesjonalne urządzenia mobilne z Windows Mobile, tzw terminale.

Motorola MC9090 – terminal Radiowy do odczytywania kodów kreskowych
Urządzenie MC9190-G gwarantuje dostęp do najnowocześniejszej technologii skanowania, która umożliwia skanowanie różnych rodzajów kodów kreskowych, z małej i dużej odległości, a także skanowanie kodów uszkodzonych lub zabrudzonych.

Terminal Casio DT-X30 to zaawansowany terminal posiadający zintegrowane różne moduły komunikacji bezprzewodowej – WWAN (EDGE, GPRS, GPS), WiFi, Bluetooth oraz odbiornik GPS. Dzięki temu szybko i bezpiecznie zebrane dane mogą zostać przesłane np. do zdalnej bazy danych. Ponadto systemy te umożliwiają zdalne zarządzanie urządzeniami oraz monitorowanie pracy w terenie.

Oprogramowanie dla narzędziowni

Magazyn narzędzi

Magazyn Narzędzi Kartoteka narzędzi pozwala definiować kartoteki wykorzystywane w całym programie, w dokumentach wypożyczeń narzędzi (moduł narzędziownia wypożyczalnia narzędzi) oraz w dokumentach przychodu i rozchodu.  Magazyn Narzędzi Automatyczna identyfikacja w narzędziowni Nowoczesne techniki przepływu informacji opierają się na wprowadzaniu, a także wykorzystaniu systemów automatyczne identyfikacji. Za pomocą różnych rozwiązań technologicznych…

narzędziownia

Rejestr kontrahentów i pracowników

Z menu w górnej części programu narzędziarnia należy wybrać w sekcji KARTOTEKI pozycję KONTRAHENCI. W pulpicie nawigacyjnym wyświetlone zostaną rejestry kartotek, które można przeglądać odfiltrowane według typu. W rejestrach kartotek aktywne są funkcje:  dopisania, edycji, podglądu kartoteki oraz zestawienie obrotów. Pozycja Wszystkie-tabela umożliwia dostęp do wszystkich kartotek kontrahentów oraz pracowników. …

magazyn narzędzi

Program magazyn narzędzi

Program Magazyn Narzędzi oferowany przez SoftwareStudio to nowoczesna aplikacja z której można korzystać w sieci lokalnej, albo też przez Internet. Program magazyn Narzędzi można instalować instalowany na własnych serwerach firmy lub działać jako program OnLine wynajęty w chmurze prywatnej. Oprogramowanie dla narzędziowniNarzędziowniaProgram TCS.net dla narzędziowniProgram magazyn narzędzi Narzędziownia Narzędziownia to magazyn…

wypożyczanie narzędzi, sorty odzieżowe program

Program do ewidencji narzędzi

Gospodarka magazynowa wypożyczalni podlega tym samym regułom ewidencji co zwykły magazyn. Jednakże specyfika szczegółowości rejestracji danych wymaga specjalnego dedykowanego oprogramowania – programu do ewidencji narzędzi. Oprogramowanie dla narzędziowniGospodarka magazynowa wypożyczalni podlega tym samym regułom ewidencji co zwykły magazyn. Jednakże specyfika szczegółowości rejestracji danych wymaga specjalnego dedykowanego oprogramowania – programu do…

TCS program demo

Oferta oprogramowania do narzędziowni to nie tylko opis na stronie internetowej.
Jeżeli prezentacja multimedialna nie wystarcza to przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu TCS Twoim potrzebom?
SAdam

Business Intelligence

Business Intelligence (analityka biznesowa) to szerokie pojęcie, które można przedstawić jako proces przekształcania danych w informacje.  Business Intelligence to proces przekształcania danych w informacje, a informacji w wiedzę, która może być wykorzystana do zwiększenia konkurencyjności przedsiębiorstwa. Efektywne eksploatowanie narzędzi Business Intelligence (BI) jest mocno uzależnione od utworzenia hurtowni danych, które pozwala na ujednolicenie i powiązanie danych zgromadzonych z różnorodnych systemów informatycznych przedsiębiorstwa.

SAdam

Integracja z systemem ERP

Program do obsługi magazynu wypożyczania narzędzi oraz ewidencji środków trwałych i wyposażenia można zintegrować z systemem SAP R3 ERP poprzez wymianę kluczowych informacji na zasadzie OnLine lub OffLine. Wymiana danych w zakresie kartotek towarowych, kontrahentów oraz dokumentów magazynowych pozwala na współpracę programu z system SAP R3. Konta użytkowników – aplikacja będzie mogła funkcjonować poprawnie dopiero wtedy, jak zostaną zdefiniowane konta użytkowników, za pomocą których będą mogli się oni logować do aplikacji. Zadaniem tym zajmuje się specjalny dedykowany użytkownik Administrator, który przypisany jest do roli administracyjnej, za pomocą której ma on dostęp do formularzy zakładania kont użytkownikom różnych grup funkcyjnych (ról).

Narzędziownia

Desktop

Program prowadzi ewidencję dowolnych materiałów, wyposażenia i środków trwałych oraz rozlicza odpowiedzialnych za to pracowników. Program wystawia dokumenty magazynowe WZ, PZ, PW, RW, OT i LT oraz inne zdefiniowane. Ponadto w programie można prowadzić proces zakupowy, a także zamówienia. Magazyn Narzędzi od SoftwareStudio to wielozadaniowy system wspierający wszystkie procesy narzędziowni. Dlatego też zawiera liczne moduły, gdzie każdy z nich odpowiada innym działaniom magazynowym.