Pozycja menu wyświetla listę dopisanych w programie miejsc użytkowania – lokalizacji. W rejestrze dostępne są funkcje dopisania nowej lokalizacji, edycji, podglądu, zestawienia dokumentów obrotu magazynowego oraz zestawienie obecnych stanów magazynowych znajdujących się na wybranej lokalizacji.
Miejsca składowania narzędzi
Miejsce użytkowania – lokalizacja dopisywana jest przez użycie polecenia DOPISZ. Nowa lokalizacja dopisywana jest w wyświetlonym formularzu.
W zakładce Dane Ewidencyjne w pierwszym polu wpisujemy symbol lokalizacji – miejsca składowania, w kolejnym polu należy podać nazwę. Symbol MPK (Miejsca Powstawania Kosztów) wybieramy ze skorowidza po uruchomieniu przycisku listy rozwijanej. W kolejnym polu podajemy przewidywane daty prowadzenia budowy, należy podać szacunkową wartość planowanej budowy. W polu uwagi jest możliwość wpisania dowolnych komentarzy.
W zakładce Pracownicy istnieje możliwość dopisania wybranych pracowników do planowanej budowy.
Aby dopisać nowego pracownika należy kliknąć na linie z poleceniem: Kliknij aby dodać nowy wiersz… W polu Pracownik informacje wybieramy z listy rozwijanej. Następnie zaznaczamy czy pozycja jest Aktywna, w kolejnych polach z kalendarza wybieramy daty od kiedy do kiedy planujemy wykorzystanie wybranego pracownika w planowanej budowie. W polu Uwagi możemy wpisać dowolną informację. Zapisanie wprowadzonych informacji wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.
Miejsca składowania w magazynie
Modyfikacja informacji w polach skorowidza pracowników wymaga dwukrotnego kliknięcia na wybrane pole. Po wprowadzeniu modyfikacji zapisanie wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift> <Enter>.
W skorowidzu pracowników aktywna jest funkcja usuwania.
W celu usunięcia pozycji skorowidza należy wybrana pozycje zaznaczyć przez kliknięcie. Wybrany wiersz zostaje podświetlony.
Użycie klawisza <Delete> usuwa zaznaczoną pozycję.
W zakładce Wyposażenie jest możliwość dopisania narzędzi, które zostaną użyte przy prowadzeniu planowanej budowy.
Aby dopisać nowe narzędzie należy kliknąć na linie z poleceniem: Kliknij aby dodać nowy wiersz… W polu Narzędzie informacje wybieramy z listy rozwijanej. Następnie zaznaczamy czy pozycja jest Aktywna, w kolejnych polach z kalendarza wybieramy daty od kiedy do kiedy planujemy wykorzystanie wybranego narzędzia w planowanej budowie. W polu Uwagi możemy wpisać dowolną informację. Zapisanie wprowadzonych informacji wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.
Modyfikacja informacji w polach skorowidza narzędzi wymaga dwukrotnego kliknięcia na wybrane pole. Po wprowadzeniu modyfikacji zapisanie wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift> <Enter>.
W skorowidzu narzędzi aktywna jest funkcja usuwania.
W celu usunięcia pozycji skorowidza należy wybrana pozycje zaznaczyć przez kliknięcie. Wybrany wiersz zostaje podświetlony.
Użycie klawisza <Delete> usuwa zaznaczoną pozycję.
W zakładce Notatki mamy możliwość dopisania do wprowadzanego dokumentu dopisania dowolnej ilości komentarzy – notatek. Nowy komentarz – notatka dopisywany jest przez kliknięcie wiersza z komunikatem Kliknij aby dodać nowy wiersz. W pierwszym polu zaznaczamy czy notatka ma być aktywna. W następnym polu z listy rozwijanej wybieramy MPK (Miejsce Powstawania Kosztów). Pole Uwagi to miejsce na wpisanie dowolnego komentarza.
Zatwierdzenie wprowadzonych danych wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift><Enter>.
Modyfikacja informacji w polach wymaga dwukrotnego kliknięcia na wybrane pole. Po wprowadzeniu modyfikacji, zapisanie informacji wymaga użycia kombinacji klawiszy <Shift> <Enter>.
W notatkach aktywna jest funkcja usuwania. W celu usunięcia wprowadzonej notatki należy wybraną pozycję zaznaczyć przez klikniecie myszką na pozycji. Wybrany wiersz zostaje podświetlony. Użycie klawisza <Delete> usuwa zaznaczoną pozycję.
Zapisanie wprowadzonych informacji wymaga użycia polecenia ZAPISZ. Istnieje także możliwość wycofania się z wprowadzonych danych, wymaga ono użycia polecenia ANULUJ.
Oprogramowanie dla narzędziowni
Skorowidze
Opcja definiowania skorowidzy w programie Magazyn Narzędzi.net pozwala na elastyczne wdrożenie systemu. Opcja dostępna jest dla administratora programu ;w menu SKOROWIDZE. Skorowidze w celu ułatwienia odnalezienia odpowiedniej pozycji zostały podzielone na sekcje. Do wyboru są skorowidze dotyczące magazynu, kartotek magazynowych, kartotek kontrahentów, inne oraz systemowe. Sekcja skorowidzy systemowych pozwala na zmiany definicji skorowidzy wpływających na sposób działania programu. ...
Kartoteki narzędzi
Z menu w górnej części ekranu należy wybrać w sekcji KARTOTEKI pozycję MAGAZYNOWE. W pulpicie nawigacyjnym zostaną wyświetlone rejestry narzędzi, które można przeglądać odfiltrowane według poszczególnych kategorii. Pozycja Wszystkie-tabela daje dostęp do wszystkich kartotek asortymentowych. W rejestrach aktywne są funkcje: dopisania, edycji, podglądu kartoteki, dopisania parametrów badań, przeglądania historii obrotów magazynowych....
Zapytania ofertowe
Zapytania ofertowe umożliwiają wysłanie zapytań ofertowych o wypożyczenie bądź zakup narzędzi do dostawców skojarzonych z wybranymi kartotekami asortymentowymi. W rejestrze zapytań ofertowych aktywne są funkcje: edycji, podglądu oraz wydruku....
Rejestr kontrahentów i pracowników
Z menu w górnej części programu narzędziarnia należy wybrać w sekcji KARTOTEKI pozycję KONTRAHENCI....
Zamówienia
Po weryfikacji ofert od dostawców przychodzi czas na złożenie zamówienia. Zamówienie, podobnie jak zapytanie ofertowe, może dotyczyć zakupu bądź wypożyczenia narzędzi. W rejestrze zamówień aktywne są funkcje: edycji, podglądu oraz wydruku. W pozycji menu wyświetlane są dostępne w programie parametry. W celu łatwiejszej identyfikacji parametry zostały pogrupowane wg funkcjonalności lub roli systemowej. W grupie LICENCJA parametry umożliwiają zapisanie danych dotyczących licencjobiorcy – nazwa podmiotu, dane adresowe...
Wypożyczenia od dostawcy
Oprogramowanie uzupełnia inne funkcjonalności systemu wspomagające realizację produkcji np. w obszarze odzieży roboczej, wyposażenia pracownika czy kontroli jakości. Rozwiązanie daje sporą możliwość elastycznego dostosowania do specyfiki działalności produkcyjnej firmy, pozwalając na szerokie definiowanie poszczególnych elementów. Już na etapie projektowania prowadzone są konsultacje z potencjalnymi użytkownikami, tak aby aplikacja możliwie najwcześniej zapewniała maksymalną ergonomię pracy oraz szybki dostęp do podstawowych informacji o stanie wypożyczalni narzędzi....