Kody kreskowe

Programy SoftwareStudio potrafią generować wiele standardowych kodów kreskowych zarówno w technice kodowania 1D jak i 2D. Najczęściej stosowane kody kreskowe wykorzystywane w programach SoftwareStudio to kody EAN 128, EAN39, code 2of5, EAN13. Programy posiadają elastyczną konfigurację pozwalającą na zdefiniowanie w jaki sposób i na podstawie jakich informacji mają być tworzone kody. Procedura generująca kod kreskowy tworzy obraz symbolizujący kod i zapisuje go w zależności od wyboru albo bezpośrednio w bazie danych SQL albo jako graficzne pliki swobodne (do wyboru format GIF, BMP, PNG lub JPEG).

Nasze programy SoftwareStudio umożliwiają generowanie różnych rodzajów kodów kreskowych, takich jak EAN 128, EAN39, code 2of5 i EAN13. Możesz dostosować konfigurację, aby określić, w jaki sposób te kody są tworzone na podstawie określonych informacji. Proces generowania kodu kreskowego polega na stworzeniu obrazu reprezentującego kod i zapisaniu go, wybierając opcję bezpośredniego zapisu do bazy danych SQL lub jako plik graficzny w formatach GIF, BMP, PNG lub JPEG. Dzięki temu nasze programy pozwalają na łatwe tworzenie i zarządzanie kodami kreskowymi, co jest przydatne w wielu aspektach działalności firmy SoftwareStudio.

Kod paskowy (bar code)

Graficzna reprezentacja informacji poprzez kombinację ciemnych i jasnych elementów, ustaloną według symboliki (reguł opisujących budowę kodu, np. jego wymiary, zbiór kodowanych znaków, algorytm obliczania cyfry kontrolnej i inne) danego kodu.

W trakcie odczytywania kodu techniką skanowania, światło pochodzące z czytnika, uformowane w cienką wiązkę laserową, przesuwa się wzdłuż czytanego kodu, w danym momencie oświetla niewielki punkt kodu, następnie światło to jest odbijane przez jasne elementy kodu (przerwy), a pochłaniane przez jego ciemne elementy (kreski, pola). Światło odczytuje fotodioda, odbite od przerw powoduje powstanie w czytniku silniejszych sygnałów elektrycznych, natomiast w wyniku braku odbicia (kreski) powstają sygnały słabsze. W zależności od grubości kresek/przerw, różny jest też czas trwania poszczególnych sygnałów. Czas trwania każdego impulsu koduje informacje, które są tłumaczone przez dekoder czytnika na cyfry, litery lub inne znaki i przesyłane do komputera.

Internet to niezwykle ważne narzędzie w dzisiejszym biznesie.

Jednym z kluczowych elementów efektywnego zarządzania magazynem jest kontrola nad produktami i ich identyfikacją. W tym celu wykorzystuje się Kody Kreskowe, które można wydrukować przy użyciu zwykłych drukarek lub specjalistycznych urządzeń do kodów kreskowych. Dzięki standardowym sterownikom drukarek Windows, drukowanie kodów kreskowych stało się prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Proces drukowania kodów kreskowych na dokumentach i etykietach logistycznych opiera się na wydruku znaku graficznego. Ten znak może być odczytywany zarówno z bazy danych SQL, jak i bezpośrednio z dysku twardego serwera. To sprawia, że identyfikacja produktów staje się szybka i niezawodna.

Konfiguracja wydruku kodów kreskowych jest równie łatwa. Za pomocą Report Builder możemy ustalić miejsce położenia kontrolki z kodem kreskowym oraz jego rozmiar. Dzięki temu możemy dostosować wydruk do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy także wykorzystać funkcje drukowania do tworzenia etykiet logistycznych, które naklejamy na jednostki opakowań, takie jak kartony czy palety.

W przypadku wypożyczalni, kody kreskowe są niezastąpione. Możemy je umieszczać na przedmiotach podlegających ewidencji magazynowej, co ułatwia śledzenie stanu magazynowego. Dodatkowo, kody kreskowe można umieszczać na drukowanych dokumentach, co jeszcze bardziej ułatwia pracę z produktami. Przykładem może być wydruk dokumentu przyjęcia do magazynu, który zawiera kod kreskowy oznaczający miejsce położenia produktu.

Wnioskiem jest to, że Kody Kreskowe stanowią nieodłączny element efektywnego zarządzania logistyką magazynową. Dzięki nim, identyfikacja produktów staje się prosta i niezawodna, a zarządzanie magazynem staje się efektywne i precyzyjne.

TCS program demo

Oferta oprogramowania do narzędziowni to nie tylko opis na stronie internetowej.
Jeżeli prezentacja multimedialna nie wystarcza to przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu TCS Twoim potrzebom?
Oprogramowanie dla narzędziowni
ss_administrator

Oprogramowanie dla narzędziowni

Oprogramowanie dla narzędziowni cechuje się intuicyjnym interfejsem użytkownika i prostą obsługą. Dzięki temu, personel narzędziowni może szybko nauczyć się korzystać z systemu i efektywnie wykonywać codzienne zadania. Wszystkie funkcje i informacje są dostępne w przejrzysty sposób, co przyspiesza procesy magazynowe i minimalizuje ryzyko popełnienia błędów.

Windows Azure
ss_administrator

SQL Azure

Wykorzystanie SQL Azure w aplikacji TCS.net to rozwiązanie, które pozwala na zapewnienie szybkiego i niezawodnego dostępu do danych, bez konieczności instalowania i konfigurowania serwera baz danych na własnej infrastrukturze. SQL Azure oferuje wysoką dostępność, automatyczne tworzenie kopii zapasowych oraz możliwość szybkiego przywracania danych w przypadku awarii. Dzięki temu rozwiązaniu, użytkownicy TCS.net mogą skupić się na swojej pracy, a nie na zarządzaniu infrastrukturą IT.

Przeglądanie stanów magazynowych
ss_administrator

Przeglądanie stanów magazynowych

Przeglądanie stanów magazynowych w systemie TCS.net to niezwykle przydatna funkcjonalność, która umożliwia pracownikom bieżącą kontrolę nad stanem i dostępnością narzędzi w magazynie. Dzięki możliwości śledzenia stanu bieżącego oraz informacji o dostępnych narzędziach, użytkownicy mogą efektywnie zarządzać zasobami i zapewnić płynne działanie procesów w zakładzie pracy.