Terminale mobilne w magazynie wysokiego składowania zapewniają zdalny dostęp do informacji oraz wymianę danych między operatorem a oprogramowaniem zarządzającym magazynem wysokiego składowania.

Mobilne terminale

Terminale to wytrzymałe urządzenia – komputery przenośne, które dodatkowo łączą w jednej obudowie funkcje skanera kodów kreskowych, terminala do zdalnego zarządzania danymi w terenie, a także telefonu i aparatu cyfrowego. Wykorzystywane terminale mobilne są do masowego zbierania informacji, zastępując notesy i kartki papieru.

Umożliwiają przy tym gromadzenie danych na temat produktów i transakcji w fabrykach oraz magazynach niezależnie od panujących tam warunków. Nowoczesne terminale są odporne na kurz, pył, działanie wody, jak również na upadki z wysokości ponad metra na betonową powierzchnię.

Przy właściwie zaprojektowanych aplikacjach do obsługi magazynu wysokiego składowania maksymalna ilość danych jest wprowadzana przez skanowanie kodów kreskowych czy to za pomocą zwykłych kodów EAN czy też zapisanych z formacie 2D.

Przy wykorzystaniu kodów kreskowych może następować nie tylko identyfikacja asortymentu i lokalizacji w magazynie, ale też wybór doku rozładunkowego, drukarki do druku etykiety, wybór opcji z menu terminala, a nawet samo logowanie użytkownika. Każdy użytkownik programu WMS Mobile jest przypisany do określonej roli systemu Studio Magazyn WMS.net, natomiast podczas uruchamiania programu mam obowiązek zalogować się aby skorzystać z jednej z ról.

Terminale wózkowe

Terminale wózkowe zaprojektowane są z myślą o pracy w warunkach przemysłowych. Stosuje się je do kontroli przyjęć i wydań w magazynie, obsługi operacji magazynowych oraz obsługi procesów produkcyjnych. Dzięki integracji terminali z systemami zarządzania magazynem, bezpośrednio na ekranie monitora wyświetlane są przejrzyste informacje, dzięki którym operator wózka zawsze wie, gdzie i w jakiej kolejności umieścić dany towar.

Terminale ręczne

Terminale ręczne umożliwiają szybkie i wiarygodne zbieranie danych, przechowywanie ich w pamięci oraz przesyłanie. Umożliwiają także obróbkę zebranych danych, ich analizę oraz tworzenie raportów. Współpracują one z przenośnymi drukarkami etykiet i komputerami stacjonarnymi. Główne obszary zastosowań to kontrola przyjęć i wydań w magazynach, kontrola przesyłek kurierskich, zbieranie danych w procesach produkcyjnych, wspieranie pracy przedstawicieli handlowych, zbieranie zamówień w restauracjach, inwentaryzacje, kontrole środków trwałych.