Zastosowanie systemu informatycznego w gospodarce magazynowej (program magazynowy) przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego oraz usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety.

Table Of Contents

Program magazynowy

Nowoczesne technologie informatyczne pozwalają na zarządzanie magazynem za pomocą programu magazynowego, nie tylko bezpośrednio personelowi znajdującemu się na terenie zakładu, ale poprzez internet z dowolnego miejsca na ziemi. Zarządzanie magazynem za pomocą aplikacji internetowych.

Program pozwala na dostęp do informacji o stanach magazynowych, lokalizacjach, dokumentach itp pracownikom firma obsługującej magazyn oraz klientom zdalnym korzystającym z usług magazynu wysokiego składowania.

Program w magazynie narzędzi

Gospodarka magazynowa to działalność, w skład której wchodzą związane z przechowywaniem zapasów zadania ekonomiczne, środki oraz czynności techniczne i organizacyjne[6]. Termin ten można odnieść zarówno do poszczególnych przedsiębiorstw, jak i szerzej, np. do działalności w skali branży lub kraju. Celem gospodarki magazynowej jest jest zapewnienie właściwego funkcjonowania pozostałej części działalności gospodarczej np. handlu czy produkcji. Zastosowanie PROGRAMU MAGAZYNOWEGO w gospodarce magazynowej przyśpiesza operacje związane z wystawianiem dokumentów obrotu towarowego oraz usprawnia prace z przypisywaniem określonemu adresowi w przestrzeni składowej jednej palety (pojemnika).

Prace magazynowe obejmują czynności związane z rozładunkiem i załadunkiem towarów, obsługą urządzeń transportu wewnątrzmagazynowego, np. wózków paletowych i widłowych, dźwignic (elektrowciągów linowych i łańcuchowych, suwnic) oraz ręcznym przenoszeniem i podnoszeniem ładunków.

Program do wypożyczania narzędzi

Narzędziownia

Narzędziownia Program do wypożyczania narzędzi

Narzędziownia

Narzędziownia znajduje się w większości firm produkcyjnych. Można ją też znaleźć w firmach budowlanych, remontowych, czy magazynowych. Porządek w narzędziowni jest trudny do utrzymania. Pracownicy co chwilę wyjmują z niej kolejne narzędzia, nie wiadomo kto korzysta z jakiego sprzętu, trudno zlokalizować urządzenia już zwrócone. Te wszystkie problemy rozwiązuje Magazyn Narzędzi SoftwareStudio.

Program do wypożyczania narzędzi

Program Magazyn Narzędzi stworzony przez #SoftwareStudio pozwala na ewidencję narzędzi, ale nie tylko. Umożliwia sprawne wypożyczanie sprzętów i narzędzi pracownikom. Każde narzędzie można sprawdzić w systemie – czyli otrzymać informacje na temat tego jaki pracownik w danej chwili posiada przyrząd i kiedy go zwróci do magazynu.

Zamówienia na narzędzia

Program do prowadzenia wypożyczalni narzędzi

Program do prowadzenia wypożyczalni narzędzi Zamówienia na narzędzia

Zamówienia na narzędzia

Program wystawia dokumenty magazynowe WZ, PZ, PW, RW, OT i LT oraz inne zdefiniowane.

Ponadto w programie można prowadzić proces zakupowy, a także zamówienia.

Magazyn Narzędzi SoftwareStudio to wielozadaniowy system wspierający wszystkie procesy narzędziowni.

Dlatego też zawiera liczne moduły, gdzie każdy z nich odpowiada innym działaniom magazynowym.

Inwentaryzacja bufor

Po wywołaniu menu zostanie wyświetlony rejestr wygenerowanych dokumentów inwentaryzacji zapisanych do bufora. Z poziomu rejestru dostępne są funkcje: Dopisania nowego arkusza inwentaryzacji, Edycji inwentaryzacji, Zamknięcia arkusza, Usunięcia wygenerowanego arkusza, a także możliwość dołączenia do wybranego Więcej…
Oprogramowanie dla narzędziowni

Magazyn i wypożyczalnia narzędzi

Narzędziownia to miejsce na przechowywanie i wypożyczanie narzędzi, zwykle wraz ze wzrostem ilości narzędzi na stanie magazynu narzędzi pojawia się problem, jak tym zarządzać i kontrolować. Pomoc w tym zakresie przynieść może specjalistyczne oprogramowanie. Magazyn Więcej…

Ewidencja narzędzi pomiarowych

Ewidencja narzędzi pomiarowych

Ewidencja narzędzi pomiarowych

W narzędziowni każdego przedsiębiorstwa znajdują się również narzędzia pomiarowe.

Program Magazyn Narzędzi SoftwareStudio pozwala na ich dokładną ewidencję.

Zarówno ilościową, jak i wartościową.

A także kontrolę wypożyczania ich przez wszystkich pracowników.

Pozwala na to, aby zawsze móc dotrzeć do informacji na temat tego, kto użytkuje dane narzędzie i kiedy je zwróci.

Ewidencja narzędzi

Ewidencja narzędzi

Ewidencja narzędzi

Ewidencja urządzeń, narzędzi i sprzętów to niezwykle ważne działanie w każdej firmie magazynowej, usługowej oraz produkcyjnej.

W warunkach ciągłej pracy najwygodniejsze jest oprogramowanie do zarządzania narzędziami, które można obsługiwać za pomocą każdego rodzaju sprzętu z wykorzystaniem przeglądarki internetowej.

To cecha, która wyróżnia system Magazyn Narzędzi stworzony przez SoftwareStudio.

MAGAZYN W NARZĘDZIOWNI

MAGAZYN W NARZĘDZIOWNI

MAGAZYN W NARZĘDZIOWNI

Program magazynowy w narzędziowni przygotowany został do zarządzania procesami obrotu narzędziami w przedsiębiorstwach produkcyjnych, budowlanych i usługowych.

Umożliwia ewidencję, a także precyzyjne lokalizowanie narzędzi konkretnego typu.

Jedną z funkcji magazynu narzędzi jest wypożyczanie.

Kierownik zawsze ma świadomość jaki pracownik używa danego narzędzia.

A jeśli się ono zepsuje to weryfikacja tego co, kiedy oraz dlaczego się stało jest o wiele łatwiejsza.

NARZĘDZIA ZNAKOWANIE

NARZĘDZIA ZNAKOWANIE

NARZĘDZIA ZNAKOWANIE

Narzędzia znakowane są często za pomocą tagów RFID.

Tagi RFID UHF montuje się za pomocą kleju, nitów, trytytki lub przykręcania.

Ta metoda stosowana jest przede wszystkim przy narzędziach oraz urządzeniach, które służą pracy w trudnych warunkach, w których standardowe etykiety mogłyby się niszczyć i szybko przestawać pełnić swoje funkcje.

Aby szybko odczytywać dane tagów, a także prowadzić ewidencję narzędzi i zarządzać tym, kto, jak długo i kiedy używa dane narzędzie warto wybrać najlepsze oprogramowanie.

Obecnie pionierem na rynku systemów dla firm magazynowych i produkcyjnych jest SftwareStudio.

Edycja kartoteki

Modyfikacja kartoteki kontrahenta wymaga użycia polecenia EDYCJA. Po wywołaniu funkcji zostaje wyświetlona formatka umożliwiająca wprowadzenie zmian w wybranych polach Wprowadzone zmiany należy zapisać korzystając z przycisku ZAPISZ, przycisk ANULUJ to możliwość wycofania się z wprowadzonych Więcej…

Technologia .NET w narzędziowni

TECHNOLOGIA .NET W NARZĘDZIOWNI Co to jest .NET – Microsoft dot net ? NarzędziowniaBudynek lub część hali zakładu przemysłowego, wydzielone jako odrębny dział, służący jako magazyn, wypożyczalnia oraz miejsce na wykonywanie wszelkich prac służących utrzymaniu Więcej…