Po weryfikacji ofert od dostawców przychodzi czas na złożenie zamówienia. Zamówienie, podobnie jak zapytanie ofertowe, może dotyczyć zakupu bądź wypożyczenia narzędzi. W rejestrze zamówień aktywne są funkcje: edycji, podglądu oraz wydruku.
Dopisanie dokumentu zamówienia
Oto jak możesz dodać nowe zamówienie w programie Studio TCS.net. Zacznij od wyboru menu „Magazyn/Przyjęcia do magazynu” znajdującego się w górnym pasku. Następnie w pulpicie nawigacyjnym wybierz opcję „Nowe zamówienie ZA”. Po wybraniu tej opcji, pojawi się okno, w którym będziesz mógł dodawać nowy dokument.
Numer referencyjny dokumentu zostanie nadany automatycznie i pojawi się w pasku zadań.
Teraz przejdźmy do kolejnych kroków. W polu „RODZAJ” z listy rozwijanej wybierz, czy nowe zamówienie dotyczy zakupu czy wypożyczenia narzędzi. Następnie w polu „TERMIN” wpisz przypuszczalny termin zakupu narzędzi.
Pola „ODPOWIEDZIALNY” i „UWAGI” są przeznaczone do zapisania dodatkowych informacji dotyczących dokumentu, ale nie są obsługiwane przez skorowidze.
Teraz zajmiemy się dodawaniem pozycji do dokumentu ZA. Kliknij przycisk „NOWA POZYCJA DOKUMENTU”. W oknie „DOPISANIA POZYCJI DOKUMENTU” będziesz mógł wprowadzić dane pozycji.
W polu „TYP” wybierz odpowiedni typ narzędzia, a w polu „ASORTYMENT” zapisz rodzaj narzędzia.
To wszystko! Teraz w łatwy sposób możesz dodać nowe zamówienie w programie Studio TCS.net, korzystając z tych prostych kroków.
Przez użycie przycisku wyświetlona zostaje kartoteka narzędzi odfiltrowana wg wybranego typu podanego w pierwszym polu.
W pozycji dokumentu zostaje zapisana kartoteka zaznaczona na liście (przez kliknięcie). Wybór narzędzia usprawnia funkcja filtrowania. Po wpisaniu w polu ciągu znaków, które zawiera indeks lub nazwa asortymentu, lista kartotek zostaje zawężona do pozycji spełniających warunek wyszukiwania.
W przypadku zamówienia dotyczącego wypożyczenia w formatce dopisania pozycji pojawiają się pola dotyczące okresu wypożyczenia. We wspomnianych polach należy wybrać z kalendarza, który pojawi się po uruchomieniu listy rozwijanej daty od kiedy do kiedy chcemy wypożyczyć wybrane narzędzie.
Pola z zakresem dat nie pojawiają się w zamówieniu dotyczącym zakupu narzędzi.
W polu ILOŚĆ podajemy ilość narzędzi które chcemy kupić lub wypożyczyć.
Pozycja dopisywana jest przez użycie polecenia DODAJ. Dopisana pozycja zostaje wyświetlona w oknie dopisania pozycji.
Program blokuje dopisanie pozycji z zapisana ilością 0.
W programie Studio TCS.net obsługa zamówień jest prosta i przejrzysta. Gdy dopiszesz nowe pozycje do zamówienia, zostaną one automatycznie uwzględnione w dokumencie ZA. Aby zachować ten dokument, wystarczy użyć polecenia „ZAPISZ”. Jeśli chcesz zachować dokument z statusem w buforze, wykonaj następujące kroki: porzuć zapis dokumentu ZA, przejdź do innej pozycji menu bez potwierdzania polecenia „ZAPISZ” i zrezygnuj, czyli użyj polecenia „ANULUJ”.
Jeśli masz do czynienia z dokumentami w trakcie realizacji, w polu „NR ZA” zostanie wyświetlony numer referencyjny. Prawdziwy numer dokumentu zostanie zapisany po zatwierdzeniu dokumentu. Dzięki temu procesowi masz pełną kontrolę nad swoimi zamówieniami i dokumentami w programie Studio TCS.net.
Powiązane wpisy:
- Zamówienia
Po weryfikacji ofert od dostawców przychodzi czas na złożenie zamówienia. Zamówienie, podobnie jak zapytanie ofertowe, może dotyczyć zakupu bądź wypożyczenia narzędzi. W rejestrze zamówień aktywne są... - Narzędziownia – zwrot narzędzi
Zwrot narzędzi jest ważnym elementem wypożyczania maszyn i narzędzi. Dlatego warto pamiętać o dokładnym ewidencjonowaniu zwrotu narzędzi w systemie TCS.net. Dzięki temu można łatwo śledzić... - Magazyn Narzędzi w 2011 roku
W 2011 roku Magazyn Narzędzi w firmie SoftwareStudio działał sprawnie. Internet był kluczowym narzędziem w jego funkcjonowaniu. System Studio TCS.net pomagał w zarządzaniu narzędziami w... - Dokumenty przydziałów
Wprowadzenie odpowiednich dokumentów wydań przydziałów oraz wykorzystanie systemu informatycznego, takiego jak program magazynowy, umożliwiają skuteczne zarządzanie odzieżą ochronną, środkami BHP i innymi artykułami podlegającymi amortyzacji....