Program narzędziarnia jest optymalnym rozwiązaniem powstałym w wyniku obserwacji zapotrzebowania oprogramowania pozwalającego na zarządzanie narzędziami w firmach produkcyjnych, budowlanych, logistycznych, ale też wielu innych. To nieoceniona pomoc w wielu procesach, które zachodzą w pomieszczeniach, czy też budynkach przechowujących narzędzia.

narzędziownia

Program narzędziarnia – zarządzanie narzędziami

Oprogramowanie od SoftwareStudio pozwala na dokonywanie ewidencji narzędzi. Można dokonywać wyboru konkretnych cech, a zarazem dzielić narzędzia ze względu na różne dane. Łatwo jest więc tworzyć grupy przedmiotów i kategoryzować je pod względem lokalizacji, osoby, która wypożycza narzędzie, czy stan (do naprawy/działające) oraz definiując ich dowolny podział zarówno ze względu na grupy, lokalizację w magazynie czy przypisanie osobom odpowiedzialnym za ich użytkowanie lub nadzór.

Program narzędziarnia

Program narzędziarnia – lokalizacja narzędzi

Dzięki oprogramowaniu Narzędziownia.NET możliwe jest bezbłędne zlokalizowanie konkretnych narzędzi i sprzętów. Udostępniane są także informacje na temat ilości przedmiotów wyselekcjonowanych w oprogramowaniu. Lokalizacja to nie tylko sprawdzanie gdzie dokładnie są narzędzia, ale też monitorowanie wypożyczeń przez pracowników. Można odczytać kto w danej chwili ma przypisane konkretne narzędzie i do kiedy jest ono zarezerwowane.

kody kreskowe, automatyczna identyfikacja

Automatyzacja identyfikacji

Oprogramowanie do kontrolowania narzędzi SoftwareStudio stosuje automatyczną identyfikację zarówno pracowników, jak i narzędzi. Przyczyną możliwości wdrożenia takiego rozwiązania jest bazowanie na nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych. W kwestii identyfikacji narzędzi korzysta się z nośników informacji, którymi najczęściej są kody kreskowe. Natomiast automatyzację identyfikacji pracowników stworzyliśmy z wykorzystaniem kart magnetycznych, czy kodów kreskowych (umieszczonych na kartach pracowników). Możliwe jest korzystanie z technologii RFID w formie breloków, albo też kart.

Nowoczesna narzędziownia
wymaga nowoczesnego oprogramowania.

Tool Management Software