Zamówienia

Otrzymując oferty od dostawców, przyszedł czas na złożenie zamówienia. Warto zaznaczyć, że zamówienie może dotyczyć zakupu lub wypożyczenia narzędzi. W naszym rejestrze zamówień dostępne są funkcje edycji, podglądu oraz wydruku. Dzięki nim można sprawnie zarządzać procesem zamawiania narzędzi w programie Studio TCS.net.

Zamówienia

Po weryfikacji ofert od dostawców przychodzi czas na złożenie zamówienia. Zamówienie, podobnie jak zapytanie ofertowe, może dotyczyć zakupu bądź wypożyczenia narzędzi. W rejestrze zamówień aktywne są funkcje: edycji, podglądu oraz wydruku.

Dopisanie dokumentu zamówienia

Oto jak możesz dodać nowe zamówienie w programie Studio TCS.net. Zacznij od wyboru menu „Magazyn/Przyjęcia do magazynu” znajdującego się w górnym pasku. Następnie w pulpicie nawigacyjnym wybierz opcję „Nowe zamówienie ZA”. Po wybraniu tej opcji, pojawi się okno, w którym będziesz mógł dodawać nowy dokument.

Numer referencyjny dokumentu zostanie nadany automatycznie i pojawi się w pasku zadań.

Teraz przejdźmy do kolejnych kroków. W polu „RODZAJ” z listy rozwijanej wybierz, czy nowe zamówienie dotyczy zakupu czy wypożyczenia narzędzi. Następnie w polu „TERMIN” wpisz przypuszczalny termin zakupu narzędzi.

Pola „ODPOWIEDZIALNY” i „UWAGI” są przeznaczone do zapisania dodatkowych informacji dotyczących dokumentu, ale nie są obsługiwane przez skorowidze.

Teraz zajmiemy się dodawaniem pozycji do dokumentu ZA. Kliknij przycisk „NOWA POZYCJA DOKUMENTU”. W oknie „DOPISANIA POZYCJI DOKUMENTU” będziesz mógł wprowadzić dane pozycji.

W polu „TYP” wybierz odpowiedni typ narzędzia, a w polu „ASORTYMENT” zapisz rodzaj narzędzia.

To wszystko! Teraz w łatwy sposób możesz dodać nowe zamówienie w programie Studio TCS.net, korzystając z tych prostych kroków.

Przez użycie przycisku  wyświetlona zostaje kartoteka narzędzi odfiltrowana wg wybranego typu podanego w pierwszym polu.

W pozycji dokumentu zostaje zapisana kartoteka zaznaczona na liście (przez kliknięcie). Wybór narzędzia usprawnia funkcja filtrowania. Po wpisaniu w polu ciągu znaków, które zawiera indeks lub nazwa asortymentu, lista kartotek zostaje zawężona do pozycji spełniających warunek wyszukiwania.

W przypadku zamówienia dotyczącego wypożyczenia w formatce dopisania pozycji pojawiają się pola dotyczące okresu wypożyczenia. We wspomnianych polach należy wybrać z kalendarza, który pojawi się po uruchomieniu listy rozwijanej daty od kiedy  do kiedy chcemy wypożyczyć wybrane narzędzie.

Pola z zakresem dat nie pojawiają się w zamówieniu dotyczącym zakupu narzędzi.

W polu ILOŚĆ podajemy ilość narzędzi które chcemy kupić lub wypożyczyć.

Pozycja dopisywana jest przez użycie polecenia DODAJ. Dopisana pozycja zostaje wyświetlona w oknie dopisania pozycji.

Program blokuje dopisanie pozycji z zapisana ilością 0.

W programie Studio TCS.net obsługa zamówień jest prosta i przejrzysta. Gdy dopiszesz nowe pozycje do zamówienia, zostaną one automatycznie uwzględnione w dokumencie ZA. Aby zachować ten dokument, wystarczy użyć polecenia „ZAPISZ”. Jeśli chcesz zachować dokument z statusem w buforze, wykonaj następujące kroki: porzuć zapis dokumentu ZA, przejdź do innej pozycji menu bez potwierdzania polecenia „ZAPISZ” i zrezygnuj, czyli użyj polecenia „ANULUJ”.

Jeśli masz do czynienia z dokumentami w trakcie realizacji, w polu „NR ZA” zostanie wyświetlony numer referencyjny. Prawdziwy numer dokumentu zostanie zapisany po zatwierdzeniu dokumentu. Dzięki temu procesowi masz pełną kontrolę nad swoimi zamówieniami i dokumentami w programie Studio TCS.net.

TCS program demo

Oferta oprogramowania do narzędziowni to nie tylko opis na stronie internetowej.
Jeżeli prezentacja multimedialna nie wystarcza to przekonaj się samodzielnie.
Czy nasze demo programu TCS Twoim potrzebom?
Inwentaryzacja w magazynie
ss_administrator

Inwentaryzacja w magazynie

Inwentaryzacja w magazynie to ważny proces w zarządzaniu zapasami. Podczas inwentaryzacji używane są arkusze różnic inwentaryzacyjnych. W dokumentach spisu z natury zapisywane są informacje o cenach ewidencyjnych i ilościach faktycznych towarów.

System Utrzymania Ruchu
ss_administrator

System Utrzymania Ruchu

System Utrzymania Ruchu (ang. Maintenance Management System) to narzędzie, które umożliwia zarządzanie procesem utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie. Dzięki niemu możliwe jest planowanie, organizowanie oraz kontrolowanie działań związanych z utrzymaniem maszyn i urządzeń w dobrym stanie technicznym.

Gospodarka narzędziowa
ss_administrator

Gospodarka narzędziowa

Wielu użytkowników posiada wieloletnie przyzwyczajenia co do sposobu obsługi programów, łatwości interpretacji informacji wyświetlanych na ekranie czy na wydrukach. Gospodarka narzędziowa w przedsiębiorstwach prowadzić możemy z wykorzystaniem systemów automatycznej identyfikacji pracowników oraz narzędzi. Aby użytkownik przed zakupem mógł zapoznać się nie tylko z zakresem funkcjonalnym oprogramowania, ale także ocenić przydatność i łatwość obsługi programu do prowadzenia gospodarka narzędziowa.